KLİPSLİ

Seramik klipsli sistem kanallı T profilleri üzerine geçirilen klipslerle seramik taşıyıcılığı sağlar. Klipsler seramik yüzeyde kilit görevi üstlenir ve bu yükü T profillere aktarır. Dış görünümde bu klipsler eğer taş rengine yakın bir renkte boyalı olursa fazla göze çarpmaz seramik derz yerlerinde ise bu sistemde derz profilleri olmadığı için 3 mm kadar boşluk vardır. O nedenle arka yüzeyinin yalıtımının iyi yapılması gerekir.

 Seramik Cephe Sistemlerinin Klipsli Uygulamaları

Seramik birçok alanda kullanılarak mekanlara şıklık katabildiği gibi binaların dış cephelerinin de kaplanmasını sağlamaktadır. Farklı şekillerde seramik cephe sistemleri bulunduğu gibi özelliklerinde ve uygulanış biçimlerinde de farklar olmaktadır.

Klipsli seramik giydirme sistemlerinde T profilleri kullanılmaktadır. Bu profiller, üzerlerine yerleştirilen klipslerle birlikte cepheye tutunurken aynı zamanda seramikleri de taşımaktadırlar. Seramik malzemeyi tutmayı sağlayan klipsler seramiklerden aldıkları ağırlığı T profillere aktarır. Bu şekilde, bir yük aktarım uygulaması gerçekleşir. Ayrıca, T profillerin seramiklerle asıl duvar arasında kalmasını sağladıkları boşluklarda yalıtım uygulamaları gerçekleştirilir. Yerleştirilen seramikler arasında üç santimlik derzler bırakılmaktadır.

Seramik cephe kaplama sistemleri gizli klipsli de olmaktadır. Profiller ile yapılan taşıyıcı ana iskelete seramiklerin monte edilmesi için yine klipsler kullanılmaktadır. Ancak, klipsli sistemlerden farkla bu klipsler seramikler üzerinde bulunmaktadırlar. Seramikler üzerlerinde bulunan klipsler ile profillere monte edilmektedir.

Seramik Cephe Sistemlerinin Yapıştırmalı Uygulaması

Bir diğer seramik cephe kaplama sistemleri örneği de yapıştırma uygulamalı olandır. En uygun olan kaplama uygulaması olmakla beraber, istenilen boyutlarda seramikler kolaylıkla kullanılabilmektedir. Taşıyıcı profillerin ana iskeleti oluşturmasıyla birlikte, seramikler bu profillere poliüretan içeren güçlü bir malzeme ile monte edilmektedir. Bu seramik cephe sistemleri kapalı ya da açık derzli olarak uygulanabilmektedir.

İyigün Yapı tarafından müşteri memnuniyetinin sağlandığı güvenilir hizmetler verilmektedir. Bununla birlikte, firmanın internet sitesinden hizmet detayları ve fiyatları hakkında bilgiler alınabilmektedir.

DİĞER GRANİT CEPHE SİSTEMLERİ

Klipsli Seramik Sistemleri

Dış cephe kaplamalarda kullanılabilen seramik cephe sistemleri binalarda sağır yüzeylere taşıyıcı alüminyum konstrüksiyon kullanılarak uygulanır.

Seramik cephe kaplama sistemi, aşınma ve darbelere karşı dayanıklı olması, leke tutmaması, düşük su emme özelliğinin olması, hava şartlarına karşı dayanıklı olması, montajının kolay olması, çok sayıda renk ve ebat seçeneğine sahip olması, bakım maliyetinin düşük olması gibi özelliklerinden dolayı iç ve dış cephelerde çokça tercih edilen önemli bir kaplama çeşididir.

Montaj çeşitlerine göre ise; Klipsli sistem seramik, gizli kanallı sistem, yapıştırma sistem, multiklipsli sistem ve agraflı sistem olarak çeşitlenirler.

Klipsli sistemlerden olan gizli klipsli seramik kaplamada seramikler, arka yüzeylerinde dört noktadan açılmış olan kırlangıç kanallara takılan alüminyum klipsler kullanılarak taşıyıcı konstrüksiyona monte edilir.

Seramik Kaplama Klipsli Sistem Özellikleri

Seramik klipsli sistem, bir seramik cephe kaplama olup montaj sırasında paslanmaz klipsler kullanılarak işlem yapılır. Seramiklerin EPDM fitiller, paslanmaz çelikten olan görünür klipslerle taşıyıcı alüminyum profillere monte edilmesiyle uygulanan ekonomik ve güvenilir bir sistemdir. Farklı boyutlarda montajlama işlemi yapılabilir.

Seramik klipsli sistem kanallı T profillerinin üzerine geçirilen klipsler sayesinde seramik taşıyıcılığı sağlar.

Klipsli sistem seramik yüzeyde bir kilit görevindedir ve bu yükün T profillere aktarılmasını sağlar. Dış görünüme bakıldığında eğer bu klipsler taş rengine yakın bir renkte boyanmış olursa fazla dikkat çekmez, kullanılan seramik derz kısımlarında ise bu sistemde derz profillerinin olmaması nedeniyle 3

 mm kadar boşluk vardır. Bu yüzden arka yüzeyinin yalıtımının iyi yapılmış olması önemlidir.

Klipsli Sistem Özellikleri

Dış cephe kaplamada kullanılan klipsli sistem seramik kaplamalar estetik görünümü ve binalara yalıtım da sağlamaktadır

Dayanıklı oluşuyla uzun ömürlüdür

Binalara modern ve estetik bir görünüm sağlar

Doğal taş gibi kaplamalara oranla daha hafiftir

Kaplama esnasında kullanılan malzemeler ayrıca binaya yalıtım da sağlamaktadır

Leke tutmama

Su emme özelliğinin azlığı sayesinde kullanım süresi daha fazladır

Yüzey sertliği yüksektir.

Seramik Klips Sistemlerinde Fiyat

Seramik klipsli sistem fiyatları uygulanacak binanın yüzeyine, kullanılacak malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Kaplamanın uygulanmasında alanında uzman ekiplerce yapılması tavsiye edilmektedir. Cephe kaplama hakkında daha fazla bilgi ve uzaman görüşü için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.