ISI YALITIMLI SİSTEM

Isı yalıtımı, farklı sıcaklıklara sahip iki ortam arasındaki ısının birbirine karışmamasını sağlamaktadır. Bu nedenle, doğramalarda ve binaların dış cephelerinde ısı yalıtımı uygulaması önerilmektedir. Bunun dışında, iç bölümlerde bulunan yerlerde ya da sıcak iklime sahip yerlerde ısı yalıtımı tercihen kullanılmaktadır. Aynı zamanda, soğuk yerlerde çatı gibi bölümlerde de ısı yalıtımı uygulamaları yapılmaktadır.

Bununla birlikte, köpük gibi uygulamalar haricinde doğramalarda ufak dokunuşlarla yalıtımlı sistem yapmak mümkündür. İyigün Yapı tarafından yapılan doğrama sistemlerinde, ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olmak üzere doğrama sistemleri bulunmaktadır.

Isı Yalıtımlı Doğrama Sistemi

Alüminyum profiller ile yapılan doğrama sistemlerinde, ısı yalıtımı özelliğine sahip doğrama sistemleri de bulunmaktadır. Isı yalıtımlı doğrama sistemi yapımında, alüminyum profil içinde termal olarak adlandırılan bir bölüm ayrılmaktadır. Isı izolasyonunu sağlayan bu bölüm, plastik malzemeden yapılmaktadır. Bununla birlikte, doğramanın dış ve iç kısmında bulunan iki alüminyum profilin arasında bulunur. Bu iki alüminyum profil arasındaki teması keserek yalıtımı sağlar. Isı yalıtımlı doğrama sistemi genellikle dış taraflarda kalan pencere ve kapı gibi yerlerde kullanılır.

İyigün Yapı tarafından birçok doğrama sistemi yapılabildiği gibi, ısı yalıtımlı sistem de yapılmaktadır. Kaliteli alüminyum profillerden oluşan sistem, kullanışlı kapı ve pencerelere dönüşmektedir.

DİĞER ALÜMİNYUM DOĞRAMA SİSTEMLERİ