ALÜMİNYUM KOMPOZİT KAPLAMA SİSTEMLERİ

Alüminyum Kompozit Kaplama Sistemleri

Modern yapılarda sıkça uygulanan kaplama sistemlerinden olan alüminyum kompozit kaplama sistemleri iki yüzünün de alüminyum levha ile kaplı ve 4mm kalığında olup istenilen ölçü ve şekilde uygulanan, genellikle bitiş cephelerde kullanılan kompoze levha uygulamasıdır.

Bina desenleri göz önüne alınarak yapılan çelik ya da alüminyum karkas üzerine uygun ölçülerde hazırlanan kompozit levhaların vidalı sistemler kullanılarak monte edilmesiyle kaplama işlemi yapılır. Geniş renk ve ürün yelpazesi ile alüminyum kompozit panel sistemleri yapılara farklı dokular kazandırmaktadır.

Alüminyum kompozit panel sistemleri; iki yüzü alüminyum levhalarla kaplı olan içi polietilen dolgulu kompoze levhalar olup pek ok renk seçeneğinin olmasının yansıra ahşap ve granit seçenekleriyle de mimari estetiği öne çıkaran ve tamamlayıcı bir unsur olarak dış cephe kaplamalarında tercih edilir.

Kompozit levhalar çevre dostu olup mukavim yapısı nedeniyle diğer yapı malzemelerine oranla daha geniş açıklıklara sahip binalarda rahatça kullanılabilmektedir. Ayrıca uygulama sırasında kompozit kaplama altına uygulanan taş yünü ve buhar dengeleyiciler sayesinde ısı yalıtımı da sağlanmaktadır.

Alüminyum Kaplama Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Modern dünya mimarisinin gelişmesi ve buna eklenen yaratıcı hayal gücüyle, hayal edilen görüntülerin gerçekleştirilmesi alüminyum kompozit panel sistemleri sayesinde gerçeğe dönüşüyor.

Kompozit levha sistemlerini isterseniz yeni tasarlanan binanız için kullanın ister restorasyon amaçlı eski binanızın tasarımında kullananın daha modern daha şık görünümlü binalara sahip olun.

Alüminyum kompozit kaplama sistemleri, dış yüzeylerinde yer alan 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasına özel dolgu malzemesi olacak şekilde özel yapıştırma teknikleri kullanılarak yapılır.

En fazla kullanım alanına sahip 4 mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalara piyasada kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kompozit levhaların yanı sıra cephe kaplamada farklı sistemler de kullanılmaktadır ancak alüminyum kompozit kaplama sistemleri en çok tercih edilenidir çünkü;

-Diğer kaplama malzemelerine göre daha hafiftir

-Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür

-İşlenmesi kolaydır

-Bakım ve temizliği kolaydır

-Geniş renk ve desen yelpazesine sahiptir

-Düzgün yüzeylidir

-Isı yalıtımı da sağlar

-Darbelere ve kırılmalara karşı dayanıklıdır

-Ultraviyoleden ve iklim şartlarından etkilenmiyor oluşu

-Titreşim emme özelliğine sahip korozyona karşı dayanıklıdır.

DİĞER ALÜMİNYUM KOMPOZİT KAPLAMA SİSTEMLERİ