SİNTERFLEX CEPHE KAPLAMA

Son Teknoloji Sinterflex Cephe Kaplama Sistemleri

Sinterflex cephe kaplama sistemi çevreye duyarlı bir teknoloji kullanılarak üretilen ve çevre dostu bir seramik kaplamadır.

Neden Sinterflex Kaplama?

Sinterflex cephe uygulama sistemleri farklı projelere uygun, istenilen ebatlarda rahatlıkla kesilebilmektedir. Sinterflex cephe kaplama sistemleri modern yaşama uygun istenilen alanların yaratılmasına ve yeni fikirlerin uygulanmasına olanak sağlar. Böylece mimari açıdan ve yapı teknolojileri açısından da yepyeni bir bakış açısı sunmaktadır.

Türkiye’de Sinterflex Kaplama

Sinterflex paneller yeni geliştirilen ve çok ileri bir teknolojiye sahip olup, Türkiye’de kullanılan kaplama modellerinde genellikle 3000×1000 mm ebadında, 3 ve 5 mm kalınlığında kullanılmakta olup hafif ve ateşe dayanıklı olması sistemin başlıca özelliklerindendir.

Bir Sinterflex levha yaklaşık 21 kg. (7 kg/m2) ağırlığındadır.

Sinterflex cephe uygulama sistemlerinin kendine özgü ürün özellikleri nedeniyle çok çeşitli uygulama alanlarında (iç mekân, duvar, zemin, dış cephe, özel sistem uygulamaları) farklı ve pratik çözümler sunmaktadır.

Sinterflex levhanın montajına başlanılmadan önce levhanın arka yüzeyi elyaf ve epoksi reçine yardımıyla lamine edilmektedir. Sinterflex cephe kaplama sistemi yapıştırma ve gizli klipsli olarak iki şekilde uygulanabilir.

Sinterflex cephe kaplama sistemleri dış cephe sektörüne bakıldığında son yıllarda sıkça tercih edilen yapı malzemesi haline gelmiştir. Geniş boyutları sayesinde tasarımından ödün vermeyen, nano yüzeyi sayesinde cephe kirliliğini minimum seviyeye indirgemesinin yanında alevden etkilenmeme gibi özelliklerinin de olması Sinterflex ‘i cephe kaplama ürünleri arasında vazgeçilmez olmasını sağlamıştır.

Sinterflex Kaplama Özellikleri

Pek çok alan için kullanım imkânı sunan sinterflex cephe kaplama sistemlerinin bu kadar tercih ediliyor olmasının en büyük nedenleri tabi ki kullanıldığı yapı malzemesinin özelliklerinin çokluğu ve kalitesinden gelmektedir. Sinterflex cephe kaplama sistemlerinin bazı özellikleri;

Kaplamanın diğer kaplama çeşitlerine oranla hafif olması,

Estetik görünüme sahip olması,

Pürüzsüz bir yüzeye sahip olması,

Isı yalıtım özelliğinin beton ve demir bileşenlere göre 65 kat daha fazla olması,

Nano yüzeye sahip olması sayesinde alevden etkilenme özelliği azdır,

Sahip olduğu nano yüzey sayesinde cephe kirliliği azdır.

Bu gibi özelliklere sahip olmasından dolayı sinterflex cephe uygulama sistemleri hemen hemen her alanda kullanılan ve çokça tercih edilen bir kaplama çeşidi haline gelmiştir.